img

Elif Özel Bağcı


img

Özgeçmiş

Müzik hayatına piyano çalarak başlıyan Elif Özel; Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümü piyano ve Viyola sanat dallarından mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Bölümüne girmiş buradan da yüksek dereceyle mezun olmustur.Konservatuarı okuduğu yıllarda daha 20 yaşındayken Saraydan Kız Kaçırma Operasında ilk basrolü olan Blonde’ yi oynamıştır.Daha sonra Cemal Reşit Rey Konser salonun solisti olarak Deli Dolu Operetinde Marlene , Ask-ı Memnu Operasında Bihter, Kuva-i Milliye Operasında Nilüfer rollerini oynamış , Yunus Emre Oratoryosu ,Carmina Burana’yı bir çok açılısta seslendirmiştir.CRR nin solisti olarak Senfonik İlahiler , Rumeli Türküleri , Bahar konserleri ve Yılbaşı konserleri gibi bir çok konserde görev almıştır.

Konservatuardan mezun olduktan sonra Köln Konservatuarında Alman repertuarı üzerine çalışmalar yapmış aynı yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesinin solistlik sınavını kazanıp sırasıyla Hanım Olan Hizmetçi operasında Serpina, Madam Butterfly operasında Kate, Sihirli Flüt Operasında Papagena, Ali Baba Kırk Haramiler operasında Nurcihan ,Oz Büyücüsü Müzikalinde Doroti,West Side Müzikalinde Maria, La rondine Operasında Lisette rollerini oynamıştır. 3 sezon Carmina Burana eserinde soprano partisini seslendirmiştir.

Ayrıca Bursa Senfoni Orkestrası, İstanbul Senfoni Orkestrası, Hacettepe Senfoni Orkestrası, İstanbul Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Kent Orkestrası'yla konserler vermiştir.

2005 – 2009 yılları arasında Amerika’da bir çok konser vermiş orada oyunculuk ve müzikal şarkıcılığı üzerine eğitim almıştır.